WESSEL ASLANDER: waardeloos verloop
Sven Kramer, van harte proficiat met je gouden plak. Net terug van een leuke volleybalpartij (AB Groningen/Lycurgus-Dynamo Apeldoorn) heb ik zaterdagavond laat van je genoten. Zelden zal iemand meer recht op de hoogste sportieve eer hebben gehad. Terwijl loting en ijsomstandigheden niet eens optimaal zijn. Dezelfde vlieger gaat trouwens op voor Martina Sablikova, de Tsjechische spicht die in Vancouver de 3 km voor vrouwen domineert. ‘Onze’ Ireen Wüst berust in plaats zeven, kortom ondermaats.
Ik behoor dus tot de vaste columnisten op deze mooie site. Op 4 februari kon u reeds kennis maken met Rynk Bosma. Ooit was deze oprechte Fries voorzitter van Broekster Boys. Vóórdat deze roemruchte club door problemen met de fiscus in opspraak raakte. Anno 2010 staan de mannen uit Damwoude in 2L zaterdag, achter Leeuwarder Zwaluwen, als tweede genoteerd. Vorige week schreef Arjen Brondijk over ‘stoppen’, al sloeg dat gelukkig niet op zijn rol als columnist. De vaste redacteur van het Streekblad (regio Winschoten) is ‘fan voor het leven’ van Status Quo. Volgende week is het de beurt aan Radboud Droog, de bezielde Leeuwarder huis-aan-huis journalist. Stuk voor stuk zijn we binnen NDC mediagroep weekbladcollega’s. Mijn baas introduceerde me als ‘allesweter’. Nou ben ik de eerste om dat te relativeren. Bijvoorbeeld om de doodeenvoudige reden dat je niet alles kunt weten. Maar de voetballerij boeit me mateloos, met name het wel en wee van de amateurs. Van hen wil ik inderdaad ‘alles’ weten, zodat ik op Tweenul.nl aan mijn trekken kom. Toch zijn het voor deze ervaringsdeskundige geen beste tijden. Al weken verheug ik me op een leuke hoofdklassepot. HHC Hardenberg-Harkemase Boys op zaterdag 27 februari, dát moet toch kunnen lukken.
Het laatste seizoen vóór de invoering van de Topklasse, ik had me er zó op verheugd. Maar het verloop is waardeloos. Constant je pijlen op de weergoden richten schiet natuurlijk niet op, maar sinds eind november is er geen lol aan. Veel standen zijn stukken schever dan de toren van Pisa. Zonder (veel) midweekse speelronden krijgen de competitieleiders hun puzzel niet opgelost. Maar wat is er tegen pak ’m beet Hoogezand-Bellingwolde op een woensdag- of donderdagavond. Al kan de KNVB het natuurlijk niet maken PKC’83 midweeks met Excelsior’31 (Rijssen) te confronteren.
Medelijden heb ik met Joop Gall. De laatste weken is hij eerder bezigheidstherapeut en activiteitenbegeleider dan hoofdtrainer van BV Veendam. Het zit de Oost-Groninger betaald voetbaltrots op alle fronten tegen. De bodem van de schatkist is leeg en spelen is al weken niet aan de orde. Medio maart brengen de NDC-weekbladen hun halfjaarlijkse Lifestyle-bijlage. In dat kader interviewde ik vorige week de geplaagde Veendam-oefenmeester. ,,Kom vrijdag maar’’, opperde de Muntendammer. ,,De wedstrijd (tegen Eindhoven) gaat toch niet door en maandag (tegen FC Oss) wordt ook niks.’’ Verder dan sporthallen, zwembaden, fitnesscentra en kunstgrasvelden (soms op anderhalf uur rijden!) komen Gall en zijn boys niet. Toevallig zie ik op Tweenul.nl dat hij donderdag 18 februari een lezing bij De Pelikanen geeft. En geniet in de nacht van zaterdag op zondag van de 1500 meter. Net iets te kort voor Sven Kramer die dinsdag op de 10 km alleen van zichzelf kan verliezen.
Wessel Aslander
Reacties (0)