HOORN - Be Quick 1887 heeft de topklasse niet gehaald. Het beslissingsduel tegen ARC uit Alphen aan de Rijn, dat op neutraal terrein in Hoorn werd gespeeld, eindigde in 1-1. Ook in de verlenging werd niet gescoord. Vervolgens nam ARC de strafschoppen beter: 4-2. Harkemase Boys is nu de enige noordelijke club die zich voor de topklasse heeft geplaatst.
De eerste vijf minuten waren voor ARC. De ploeg kwam fel uit de startblokken en zag dit beloond. Van Meulen tekende al in de eerste minuut voor de 1-0. Kevin Waalderbos maakte na twintig minuten gelijk: 1-1. Na deze goal bleef Be Quick de betere ploeg. Kansen voor Willem Lanjouw en Jasper Valentijn werden echter niet gepromoveerd tot doelpunt.
In de tweede helft kwam de wedstrijd beter in evenwicht. Gescoord werd er niet. In de laatste minuut van de verlenging was Thomas Metzemeakers voor Be Quick echter heel dicht bij de winnende treffer. De paal stond de overwinning en dus de topklasse in de weg. Strafschoppen werden de 'Good Old' vervolgens noodlottig.
Reacties (5)
Be Quick heeft een geweldig seizoen achter de rug. In de reguliere competitie werden de vier clubs, die uiteindelijk direct promoveerden naar de topklasse, allemaal op de Esserberg verslagen. Opvallende uitslagen waren o.m. de 5-1 winst op Lienden en de 3-0 zege op de Treffers. Jammer was het dat het tegen de "kleintjes" wat minder goed liep. In de laatste nacompetitiewedstrijd liep het helaas mis. Ook in Hoorn was BQ de bovenliggende partij, maar m.n. in de eerste helft en in de slotfase werden grote kansen gemist. Na verlenging en strafschoppen werd uiteindelijk verloren.
Conclusie: JAMMER VOOR HET AMATEURVOETBAL IN NOORD-NEDERLAND IN HET ALGEMEEN EN VOOR HET VOETBAL IN GRONINGEN IN HET BIJZONDER
Helemaal mee eens Peking2008!!
Een topprestatie van Be Quick, enige hoofdklasser in heel Nederland die niet betaald en dan toch nog zo lang meedraaien voor een plek in de Topklase; echt fantastisch!!!
Maar goed ook voor de "Good Old", hadden ze wellicht voor het eerst in hun lange en rijke historie spelers moeten gaan betalen; of was Be Quick ook van plan om het in de Topklasse te gaan doen met spelers die zomaar aan komen lopen en maar wat graag contributie betalen om op niveau te spelen??!!!
Hahahahahaha, los van het cynisme blijft het uiteraard wel jammer!......,
Ik heb de samenvatting gezien op Tv Noord. Onbegrijpelijk dat Be Quick niet heeft weten te winnen.
Het was n.l. superieur. Anderzijds lijkt me de hoofdklasse wel veel aantrekkelijker met clubs als Sneek, Wke, Hoogeveen, Alcides , Msc en Fvc.
De topklasse zal voor een Noordelijke ploeg nooit veel toevoegen. Hogere kosten, nauwelijks of geen derby's.
Dat is 1 of 2 jaar en dan komt er geen hond meer. Nu al zijn de toeschouwers aantallen beschamend. Be Quick voetbalt gemiddeld voor zo'n 200 tot maximaal 300 toeschouwers.
Het niet plaatsen van Be Quick voor de zo.topklasse bewijst maar eens temeer hoe zwak het gesteld is met het Noordelijk topamateurvoetbal. Alleen Harkemase Boys mag de Noordelijke eer in de za.topklasse vertegenwoordigen. Be Quick mag overigens blij zijn als er al -zoals Knaolster774 beweert- er 200 tot 300 toeschouwers komen; doorgaans trekken zij thuis amper 100 toeschouwers en dat zou in de topklasse niet veel meer zijn, een grote stad is voor de toeschouwersaantallen bij de amateurs altijd nadelig. ARC trok het afgelopen seizoen gemiddeld 800 toeschouwers thuis en -voor wat dat betreft- is hun plaatsing voor de za.topklasse in feite veel beter.