URK - Riekelt de Boer lijkt de nieuwe rechtsachter te worden. Geen doelpunten, matig spel en twee gele kaarten aan Urker zijde. Het is de balans van een oefenwedstrijd waarin overduidelijk bleek dat de zware inspanningen van de voorliggende trainingen te veel negatieve invloed had op het spel van de ploeg van Jan Schulting. De Zouaven scoorde twee keer, Urk kwam niet verder dan een schot op de paal en een schampschot op de bovenkant van de lat.
Jan Schulting is nadrukkelijk bezig met het zoeken naar de juiste spelers op de juiste plaag. Dat bleek dinsdagavond des te meer toen hij Danny Mazereeuw als aanvoerder het veld instuurde. De puntspeler heeft al wedstrijden lang te maken met een vormcrisis en heeft moeite om zich in vorm te spelen. Het signaal van Jan Schulting wijst daar op. Het zelfvertrouwen van de jonge speler moet terugkeren om zeker te zijn van een plaats in de basiself. Dat lukte na 25 minuten spelen bijna toen de aanvalsleider de bovenkant van de lat raakte.
Het antwoord van De Zouaven kwam razendsnel. Uit een counter sloegen de bezoekers genadeloos toe. Opnieuw bleek dat het middenveld als los zand aan elkaar hing. Cornelis Koffeman moest tien minuten later een doelrijpe kans van de Noord-Hollandse bezoekers onschadelijk maken. Hij mocht deze wedstrijd in de basis beginnen en deed dat met overtuiging.
Snoeiharde inzet
William de Boer wordt door scheidsrechter Jansen teruggefloten. Het eerste schot van Urk op het doel van De Zouaven kwam vijf minuten na de rust. De snoeiharde inzet van Dick Hakvoort werd door een verdediger met zijn hoofd gekeerd. Maar opnieuw kwam er vrijwel direct een antwoord van De Zouaven. Jaap de Jong profiteerde van een blessure van Siemen Lindeboom, die zijn tegenstander hierdoor niet goed kon afstoppen. Cornelis Koffeman werd totaal verrast door het harde schot, van dichtbij afgevuurd: 0-2.
Het slotakkoord was voor Urk, dat niet verder kwam dan een schot op de paal van invaller Gerrit Tol. Danny Mazereeuw kreeg geel voorgehouden van scheidsrechter Jansen uit Zwolle, na een gemene overtreding op de benen van een tegenstander. In andere omstandigheden zou de Urker speler ongetwijfeld rood hebben gekregen. De tweede oefenwedstrijd werd met verlies afgesloten. Jan Schulting wacht nog steeds op zijn eerste overwinning met Urk.
Opstelling Urk: Cornelis Koffeman, Riekelt de Boer, Siemen Lindeboom (55. Jelle Wakker), Maarten Dijkhuizen, Evert Kramer, Kees de Boer, Randy Jelies (42. Dick Hakvoort), Geert Hemelrijk (46. Jelle Loosman), William de Boer, Danny Mazereeuw, Cornelis Nentjes (62. Gerrit Tol).
Bron: Op Urk
Volgende >
Reacties (0)