DELFZIJL - ,,Zo hoog mogelijk meedoen, maar het plezier moet voorop staan.’’ Dat vindt waarnemend secretaris Arnold Schuijl van Neptunia. Met oud-prof Jan Veenhof (41) als nieuwe hoofdtrainer doen de 92-jarige Delfzijlsters opnieuw een gooi naar de derde klasse.
De vorige poging leed op het nippertje schipbreuk. In de beslissende nacompetitiedubbel trok ZFC Zuidlaren aan het langste eind. ,,Helaas zijn we net niet gepromoveerd. Thuis wonnen we nog wel, maar uit verloren we. Aan het einde van het seizoen was Zuidlaren iets fitter’’, concludeert Schuijl.
Voor de competitie heeft Neptunia (circa 400 leden) minstens vijf seniorenteams aangemeld. De A-selectie heeft nauwelijks veranderingen ondergaan. De enige aanvulling komt uit de eigen jeugd en lagere elftallen. ,,We hebben 20 man die allemaal eerste elftalwaardig zijn’’, meent Arnold Schuijl.
Na twee jaar nam zijn club afscheid van coach Dick Scholtens (nu Tolbert). De hoop is nu gevestigd op Jan Veenhof, die vorig jaar nog de jeugd van Appingedam ‘deed’. Volgens Schuijl is de eerste kennismaking met de oud-prof van onder meer FC Groningen en BV Veendam goed bevallen. ,,Jan is een hele gedreven trainer met een uitstekende kijk op voetbal’’, vindt het bestuurslid. Omdat Neptunia veel jonge spelers heeft, denkt hij dat de titel in 4C te hoog gegrepen is. De gerenommeerde club treft veel nieuwe tegenstanders. ,,Een uitdaging’’, stelt de secretaris die zich verheugt op beide derby’s tegen Farmsum. Allereerst komt BATO zondag naar Sportpark Uitwierde. Op 12 september volgt Groninger Boys-Neptunia.
Reacties (0)